A diák és a család között szinte biztosan adódnak az év során kisebb-nagyobb konfliktusok, csakúgy mint egy átlagos családban.
Általános tapasztalatunk az, hogy egy nagy családi beszélgetéssel, nyílt kommunikációval -amikor mindenki őszintén elmondja az érzéseit (nem bántva meg ezzel a másikat)- a konfliktusokat sikerül megbeszélni. A felek képesek újabb esélyt adni a változtatásra, amit rendszerint siker koronáz, hiszen megismeri a család és a diák is a másik fél valós elvárásait és e szerint képes változtatni a dolgokon.
Abban az esetben, ha úgy ítélitek meg, hogy a problémákat nem tudjátok családon belül megoldani, fontos, hogy minél hamarabb vonjátok be a kialakult helyzetbe elsősorban az AFS helyi körzetvezetőjét, a család összekötőjét („őrangyal”) és az AFS iroda fogadásért felelős program koordinátorát.
Amennyiben ez nem vezet megoldásra, úgy a fogadócsalád, a cserediák és az önkéntesek közösen határoznak a családcsere mellett, melyet a helyi AFS körzet szervez meg. Ez általában 2-4 hetet vesz igénybe.